Įmonėje įgyvendinamas inovacijų projektas:

Duomenų perdavimo palydoviniu ryšiu sistema skirta nutolusiems elektros tinklams stebėti

Priemonė: Inostartas

Projekto biudžetas: 33 225,91 EUR

Skirtas finansavimas: 26 580,72 EUR

Projekto pradžia: 2021-02-15

Projekto pabaiga: 2021-06-31

Projekto tikslas: sukurti komunikacijos protokolo prototipą, kuris leis ribotais atvejais persiųsti vaizdą ir lidar duomenis, tipiškai skirtus broadband ryšiui per narrowband tinklus neprarandant duomenų kur jų negalima prarasti.

Pareiškėjas dirba ir sėkmingai kuria produktus skirtus montuoti ant skraidančio ar važiuojančio aparato ir apžiūrinėti elektros tinklus. Neseniai, pareiškėjas aptiko rinkoje spragą – esama teritorijų, kurioje defektai vyksta dažnai, o apžiūrėti jas sraigtasparniu ar privažiuoti nėra galimybės dėl vietovių nuotolio.

Šiuo metu pareiškėjas bando vystyti kelis produktus kurie galėt veikti tokiose terpėse ir perduoti informaciją realiu ar beveik realiu laiku, kad būtų galima naudoti dronus ar fiksuotas kameras. Problema su kuria susiduria pareiškėjas – komunikacijos. Siekiant perduoti vaizdą ir lidar duomenis iš tokių vietovių reikalingas palydovinis duomenų ryšys. Tačiau palydovinis ryšys skirstomas į dvi kategorijas: Satellite narrowband – mažo duomenų pralaidumo ryšys, kuris daugiausiai skirtas ekspedicijoms ar jūrininkams perskaityti laišką ar sms žinutę ir Satellite broadband – didelio pralaidumo ryšys, kuris turi dideles antenas ir naudoja daug energijos.

Pareiškėjui tenka uždavinys – kaip pritaikyti broadband ryšiui skirtus vaizdo ir Lidar informacijos perdavimo protokolus veikti su narrowband tipo ryšiu.

Pareiškėjas sau kelia uždavinį sukurti prototipą programinės įrangos ir komunikacijos protokolo, kuris ribotomis sąlygomis leistų perduoti duomenis tam tikrais palydovinio ryšio kanalais iš nutolusio objekto į pareiškėjo serverius.

Projekto vykdytojas: AISPECO, UAB